| Autor: kkj6

Rosja – Samowystarczalna w produkcji drobiu będzie w 2013 roku

Jak wynika z ostatnich prognoz dotyczących rynków rolnych, specjaliści twierdzą, że Rosja jest w stanie stać się samowystarczalna w produkcji kurcząt za dwa lata.

Rosja – Samowystarczalna w produkcji drobiu będzie w 2013 roku

W ostatnich dziesięciu latach chów drobiu rósł w niewyobrażalnym tempie, bo średnio 18 procent w skali roku. Taka sytuacja zaistniała dzięki wsparciu udzielonemu przez rząd rosyjski, który stara się zmniejszyć import tego mięsa. Stosuje tutaj bariery poza celne, kontyngenty importowe oraz wysokie cła nałożone na eksporterów. Do tego też dofinansowuje w wysokości 5,8 mld USD na lata 2010-2012 oraz 15,7 mln USD na lata 2013-2020. W ten sposób chce zwiększyć roczną produkcje o 2 mln ton.


Jeszcze do niedawna to właśnie Rosja była największym importerem mięsa na świecie. Zachodzące w tak szybkim tempie oznaczają tylko utrudnioną sprzedaż, a co za tym idzie i trzeba będzie poszukać nowych odbiorców.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!