| Autor: redakcja1

Rosja wprowadza dodatkowe restrykcje w imporcie drobiu z USA

Z dniem 5 grudnia 2014 roku rosyjskie władze weterynaryjne wprowadziły tymczasowe embargo na import mięsa, produktów i przetworów drobiowych z USA z powodów sanitarno-zdrowotnych – podaje FAMMU/FAPA.

Rosja wprowadza dodatkowe restrykcje w imporcie drobiu z USA

Import drobiu z USA do Rosji

Wprowadzenie obostrzeń wynikało z coraz większej ilością przypadków naruszenia przepisów importowych Unii Celnej przez amerykańskich dostawców drobiu, jak choćby wykrywania pozostałości szkodliwych i zabronionych substancji w produktach drobiowych z USA, w tym tetracykliny. Rosjanie zarzucają Amerykanom także brak podania informacji na temat zmiany systemu kontroli amerykańskich gospodarstw hodowlanych drobiu.

Mięso oraz produkty drobiowe z USA podlegały już rosyjskiemu zakazowi z sierpnia br., jednak wdrożone aktualnie restrykcje będą ważne, nawet gdy Rosja postanowi o znieść lub złagodzić wcześniejsze obostrzenia.

W związku z tym, Rosjanie zaproponowali jednak Amerykanom negocjacje aby wypracować jakiś kompromis dla kwestii sanitarno-weterynaryjnych. Rozmowy mają zostać przeprowadzone w trakcie targów rolno-spożywczych „Zielony Tydzień”, które odbędą się w Berlinie, w styczniu 2015 r.Tagi:
źródło: