| Autor: redakcja1

Produkcja drobiu w Rosji przekroczyła poziom 3,1 mln ton

Jak wynika z danych rosyjskiego ministerstwa rolnictwa, w czasie pierwszych siedmiu miesięcy 2015 r. produkcja mięsa drobiu w Rosji zwiększyła się o 9,1% w trakcie roku do 3,133 mln ton wagi żywej – podaje FAMMU/FAPA.

Produkcja drobiu w Rosji przekroczyła poziom 3,1 mln ton

Produkcja drobiu w Rosji

Przeciętna cena produktów drobiowych w lipcu br. wyniosła 96,4 RUB/kg - 1,47 USD/kg i była o 5% większa niż przed rokiem. Produkcja jaj wzrosła w obrębie roku o 3,7%. Największą dynamikę zwyżki produkcji drobiu i jaj zanotowano w obwodach biełgorodzkim, saratowskim, jarosławskim, riazańskim, briańskim oraz w Republice Maryjskiej.

 

Zdaniem FAMMU/FAPA, do zwiększenia produkcji krajowej przyczyniły się przede wszystkim embargo żywnościowe oraz polityka państwa zmierzająca do samowystarczalności. Dalszy rozwój sektora będzie polegał na poprawie konkurencyjności, wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań w obrębie genetyki i selekcji drobiu, nowych technologii i metod przetwórstwa drobiu.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!