| Autor: redakcja1

Krajowa produkcja zaspokaja rynek drobiu w Rosji

W 2014 r. prognozy wytwarzania zostały jednak zmniejszone do 3,1 mln ton, co odzwierciedla spowolnienie dynamiki zwyżki produkcji do poziomu najniższego od 1999 r. - podaje FAMMU/FAPA.

Krajowa produkcja zaspokaja rynek drobiu w Rosji

Produkcja drobiu w Rosji

Wysokie koszty pasz i opóźnienie wdrażania programów państwowych wpłynęły niekorzystnie na kondycję finansową przemysłu drobiarskiego. Rosyjscy producenci nasycili już prawie krajowy rynek, zaspokajając ponad 85% potrzeb konsumpcyjnych. W celu dalszego rozwoju branży konieczne jest poszukiwanie rynków eksportowych.

 

W związku z tym, Rosja rozważa wprowadzenie w przyszłości systemu kwotowania produkcji mięsa drobiu i jaj w celu uniknięcia nadpodaży. W 2013 r. niemal 71% rosyjskiej produkcji drobiu pochodziło z 20 dużych regionów wobec 68% w 2012 r. W obwodzie biełgorodzkim, w zachodniej części kraju, wyprodukowano najwięcej tego mięsa, bo w ilości 759,5 tys. ton.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!