| Autor:

Skażone mięso drobiowe z Polski!

Około 20 ton opakowań, w których były kurze piersi importowanych z Polski na Słowację przez firmę Virema Trade z Galanty było skażonych salmonellą.


W 170 kilogramowej części mięsa drobiowego znaleziono bakterie salmonelli. Odkrycia skażonego mięsa dokonała słowacka inspekcja Kontroli Żywności w Topolczanach. Według słowackich kontrolerów mięso sprowadzone z Polski przez słowacką firmę w ilości 1600 opakowań, czyli około 20 ton skażone było salmonellą.

 

Niemniej jednak wybuchł skandal, gdyż większa część skażonego mięsa została już sprzedana na terenie całego słowackiego kraju. W związku z zaistniałą sytuacją polskie Ministerstwo Rolnictwa zarządziło natychmiastowe wycofanie wszystkich pozostałych skażonych partii ze sprzedaży. Jeszcze nie wiadomo, z której to drobiarni importowano mięso. Co więcej, otóż na słowacką sieć handlową nałożono karę grzywnej w wysokości 500 tysięcy złotych. Jak twierdzi rzeczniczka słowackiego przedsiębiorstwa, winę za zaistniałą sytuację ponosi polski producent.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!