| Autor: redakcja1

USA: Konsumpcja drobiu nadal wysoka

Jak wynika z najnowszych badań amerykańskich, w 2015 r. spożycie mięsa z kurcząt w USA pozostaje wysoka w dwóch podstawowych kanałach zakupu – supermarketach i placówkach gastronomicznych.

USA: Konsumpcja drobiu nadal wysoka

Jak podaje FAMMU/FAPA, blisko 85% konsumentów spożywa mięso kurcząt nabyte w supermarketach, a 67% konsumuje je w placówkach gastronomicznych. Mięso kurcząt pozostaje dla Amerykanów ulubionym źródłem białka zwierzęcego i spożycie nadal rośnie.

 

Szacuje się, że w czasie najbliższego roku 23% konsumentów będzie kupowało więcej mięsa z kurcząt w supermarketach, a 14% konsumentów zwiększy jego spożycie w placówkach gastronomicznych.

 

Najwyższa konsumpcja jest w stanach północno-wschodnich, środkowo-zachodnich i południowych. Konsumenci cenią sobie najbardziej świeżość, cenę i smak produktów z kurcząt, a także zwracają również uwagę na miejsce produkcji oraz bezpieczeństwo żywnościowe. Ponad połowa konsumentów obawia się używania hormonów i sterydów w produkcji kurcząt.

 

Badania zostały przeprowadzone w czerwcu br. w grupie ponad tysiąca dorosłych Amerykanów.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!