| Autor: redakcja1

Ukraińskie zakłady rozpoczną wkrótce wysyłki jaj do UE

Ukraińska firma Avangard może jeszcze w październiku 2014 roku dostarczyć pierwsze partie jaj i produktów jajecznych do UE – podaje FAMMU/FAPA.

Ukraińskie zakłady rozpoczną wkrótce wysyłki jaj do UE

Eksport jaj z Ukrainy

Należący do niej zakład przetwórstwa jaj – Imperovo Foods Ltd. z obwodu iwanofrankowskiego w zachodniej części kraju otrzymał pozwolenie na eksport na rynek unijny.
 
Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie zakładów produkcji suszu jajecznego w Europie, którzy przetwarza blisko 3 mln szt. jaj dziennie. Zezwolenie na wywóz do UE otrzymał także drugi największy zakład przetwórstwa jaj na Ukrainie, czyli Ovostar Union.
 
Pierwsze wysyłki mogą rozpocząć się na początku listopada tego roku. Dostawy z obu zakładów będą realizowane w ramach bezcłowego kontyngentu przyznanego Ukrainie na mocy rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 412/2014 z dn. 23 kwietnia 2014 r.
 
Wolumen dotyczy 3 tys. ton jaj drobiu w skorupkach (waga netto) oraz 1,5 tys. ton jaj, produktów jajecznych i albuminy jaj i mleka w ekwiwalencie jaj w skorupkach. Kontyngenty miały pierwotnie obowiązywać do dn. 1 listopada 2014 r., ale zostaną prawdopodobnie przedłużone na przyszły rok. 


Tagi:
źródło: