Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Trwają prace nad budżetem UE na 2017 r. Rada Europy broni własnego planu finansowego

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Rada, w której udział wezmą ministrowie finansów UE, zaprezentuje propozycję budżetu UE na...

Rada, w której udział wezmą ministrowie finansów UE, zaprezentuje propozycję budżetu UE na rok 2017 we wtorek, w ramach corocznej procedury ustalania budżetu.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Proponowane cięcia w wysokości €1,28 miliardów, dotyczące zobowiązań (-0,81%) oraz w wysokości €1,1 miliarda, dotyczące płatności (-0,82%), zostały skrytykowane przez członków parlamentarnej komisji budżetowej, 31 sierpnia, w związku z trwającym kryzysem dotyczącym uchodźców oraz spowolnieniem wzrostu gospodarczego.

W projekcie budżetu przedstawionym 30 lipca, Komisja Europejska zaproponowała przeznaczenie €157,6 miliardów na pokrycie zobowiązań oraz €134,9 miliardów, na pokrycie płatności. Parlament przegłosuje swoje oficjalne stanowisko w sprawie budżetu 2017, podczas sesji plenarnej, 26 października. Parlament i Rada, które razem decydują o ostatecznym kształcie budżetu, musza dojść do porozumienia do 17 listopada, w przeciwnym przypadku Komisja Europejska musi przygotować nowy projekt budżetu.

 
Przypomijmy, iż budżet UE składa się w rzeczywistości z dwóch oddzielnych budżetów: budżetu, w którym znajdują się środki na pokrycie zobowiązań oraz budżetu, w którym znajdują się środki na pokrycie płatności. Środki na pokrycie zobowiązań są autoryzowanymi kwotami, które mogą być przeznaczone w konkretnym roku na programy lub projekty (zobowiązania budżetowe). Środki na pokrycie płatności są autoryzowanymi kwotami rzeczywistych pieniędzy, których można użyć w danym roku na spłatę projektów lub programów, rozpoczętych w oparciu o wcześniejsze zobowiązania budżetowe.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl