Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Europosłowie za sprawiedliwym opodatkowaniem

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Państwa członkowskie UE muszą wprowadzić większą przejrzystość interpretacji narodowego...

Państwa członkowskie UE muszą wprowadzić większą przejrzystość interpretacji narodowego prawa podatkowego, ponieważ nieuczciwa konkurencja pomiędzy przedsiębiorstwami może doprowadzić do "wyścigu na najniższy poziom", ostrzegali posłowie podczas debaty z odpowiedzialnym za kwestie opodatkowania Komisarzem Pierrem Moscovicim.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Europosłowie za sprawiedliwym opodatkowaniem

Komisarz Moscovici, który bronił niedawnej propozycji Komisji dotyczącej automatycznej wymiany informacji o interpretacji prawa podatkowego pomiędzy państwami UE, podzielił niepokój wielu posłów i przyznał, że różnice w narodowym prawie podatkowym prowadzą do fragmentacji rynku wewnętrznego UE. Komisarz opowiedział się za poprawą współpracy pomiędzy państwami odnośnie obowiązujących u nich zasad opodatkowania i zapowiedział przygotowanie analizy sytuacji w UE i jej prezentację do końca 2015. Analiza ta posłuży za punkt wyjścia do dalszej pracy nad kwestiami podatkowymi.

 

Wielu z posłów oświadczyło, że podatki powinny być płacone w miejscu, w którym wypracowało się zyski, niektórzy nalegali także na wprowadzenie wspólnej skonsolidowanej podstawy opodatkowania osób prawnych (CCCTB), w celu wyrównania różnic. Korzystne umowy dotyczące opodatkowania zawarte przez międzynarodowe korporacje zostały uznane za nieuczciwe w stosunku do obywateli oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które muszą dźwigać nieproporcjonalny ciężar związany z obciążeniami podatkowymi na wydatki publiczne.

 

Posłowie wezwali też Komisję Europejską, do promowania przejrzystości opodatkowania w państwach trzecich na forach międzynarodowych.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową

  Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w zakresie przetwarzania produktów rybnych, chowu lub hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w ramach działania 5.4 "Przetwarzanie...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl