| Autor: mikolaj

Pieniędze z programu Rodzina 500+ warto zainwestować

Wypłaty z programu Rodzina 500+ jeszcze nie ruszyły, a już pojawiają się pomysły, jak zapobiec przejadaniu pieniędzy przeznaczonych dla dzieci. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje wypuszczenie specjalnych obligacji, które mają zachęcić rodziny do długoterminowego oszczędzania.

Pieniędze z programu Rodzina 500+ warto zainwestować

Program Rodzina 500+

Gdyby zainwestować wszystkie pieniądze otrzymane z programu Rodzina 500+, to po 18 latach moglibyśmy kupić już dorosłemu dziecku albo małe mieszkanie, albo dobrej klasy samochód. Gdzie lokować oszczędności?

Jedną z możliwości jest konto oszczędnościowe. Ryzyko inwestycyjne jest niskie, ale i stopa zwrotu nie jest wysoka, średnio 2–2,5% w skali roku. - Dla osób, które chciałyby uzyskać wyższe stopy zwrotu, 5–5,5%, poleca się fundusze mieszane. W przypadku inwestowania 100 zł na miesiąc zgromadzilibyśmy w ciągu 18 lat 32 tys. zł oszczędności, w przypadku 300 zł – 97 tys. zł, a w przypadku 500 zł – 163 tys. zł – mówi serwisowi infoWire.pl Maciej Kudyba z BGŻOptima.


Przy inwestowaniu środków ważne są systematyczność i konsekwencja. Na początku oszczędzanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, przychodzą one z czasem. Warto też pamiętać, by wybrać odpowiednią dla siebie formę oszczędzania. Powinna nie kosztować nas dużo i pozostawiać nam swobodę, abyśmy w każdej chwili mogli bez konsekwencji zrezygnować.Tagi:
źródło: