Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Jesteś w: Wiadomości rolnicze » Ryby

Rusza nabór wniosków o rekompensaty dla rybaków za tymczasowe zaprzestanie połowów

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zgodnie z informacją podaną przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, od 27...

Zgodnie z informacją podaną przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, od 27 czerwca do 9 lipca 2014 r. potrwa nabór wniosków o dofinansowanie z działania 1.4 "Rybactwo przybrzeżne" z Programu Operacyjnego Ryby 2007-2013, w zamian za tymczasowe zaprzestanie połowów


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Armatorzy, których statki zarejestrowane są w polskich portach bałtyckich mogą otrzymać rekompensaty pod warunkiem, że wraz z wnioskiem o dofinansowanie dostarczą opinię Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego (OIRM) o tym, że planowana operacja tymczasowego zaprzestania połowów ma na celu ochronę populacji dorszy. Natomiast armatorzy jednostek połowowych, dla których port macierzysty położony jest na Zalewie Wiślanym lub Zalewie Szczecińskim i wodach przyległych, muszą przedstawić opinie OIRM  zawierającą informację, że zawieszenie połowów ma na celu ochronę gatunków ryb wymienionych w posiadanym przez nich Specjalnych  Zezwoleniach Połowowych.

Biorąc pod uwagę wielkość floty rybackiej działającej w obszarach przybrzeżnych Morza Bałtyckiego oraz na zalewach (Wiślanym i Szczecińskim) rekompensaty finansowe za tymczasowe zaprzestanie działalności połowowej mogą otrzymać armatorzy około 520 jednostek rybackich.


Wnioski o dofinansowanie należy składać w oddziale regionalnym Agencji w:

  • Szczecinie - gdy zaprzestanie działalności połowowej miało miejsce na obszarze terytorialnego zakresu działania okręgowego inspektora rybołówstwa morskiego z siedzibą w Szczecinie lub Słupsku;
  • Gdyni - gdy zaprzestanie działalności połowowej miało miejsce na obszarze terytorialnego zakresu działania okręgowego inspektora rybołówstwa morskiego z siedzibą w Gdyni.

Dostępna do rozdysponowania przez ARiMR kwota środków finansowych wynosi 28,5 mln zł.  Wysokość pomocy uzależniona jest między innymi od długości jednostki połowowej, ilości osób zatrudnionych na statku oraz ilości dni nieprowadzenia połowów.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl