Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
30. Sesja CCEURO w Azji Centralnej

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniach 3-7 października 2016 roku w Astanie (Kazachstan) odbyło się posiedzenie 30. Sesji...

W dniach 3-7 października 2016 roku w Astanie (Kazachstan) odbyło się posiedzenie 30. Sesji Komitetu Koordynacyjnego FAO/WHO dla Europy (CCEURO).


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W sesji udział wzięło ponad 80 delegatów i obserwatorów reprezentujących 34 państwa i jedną organizację międzyrządową (Unia Europejska), 1 kraj spoza regionu o statusie obserwatora (USA) oraz 1 międzynarodowa organizacja pozarządowa. W sesji wzięła również udział przewodnicząca Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO (KKŻ FAO/WHO) pani Awilo Ochieng Pernet.
 
Holandia jako Koordynator FAO/WHO dla Regionu Europy była współorganizatorem powyższego posiedzenia wraz ze stroną kazachską. Spotkaniu przewodniczył Dr Martijn Weijtens z Ministerstwa Gospodarki Królestwa Niderlandów. Miejsce spotkania CCEURO sprzyjało obecności wielu państw członkowskich KKŻ FAO/WHO a szczególnie państw z Azji Centralnej, takich jak Azerbejdżan, Turkmenistan i Tadżykistan, które w ostatniej dekadzie dołączyły do grona organizacji.
 
W trakcie posiedzenia Komitetu CCEURO delegaci omówili wiele kwestii dotyczących bezpieczeństwa i jakości żywności z punktu widzenia szeroko rozumianego regionu Europy. Szczególną uwagę zwrócono na zagadnienie związane opornością na środki przeciwdrobnoustrojowe (antimicrobial resistance – AMR) w kontekście bezpieczeństwa żywności. Podczas sesji dyskutowano nad wpływem norm KKŻ na legislacje krajowe oraz stopień harmonizacji prawa z Kodeksem Żywnościowym. Natomiast w punkcie dotyczącym udziału interesariuszy w krajowych konsultacjach norm kodeksowych zastanawiano się jak zwiększyć zaangażowanie różnych grup interesów w pracach nad powyższymi dokumentami. Warto zaznaczyć, że delegacje jednomyślnie poparły dodanie języka rosyjskiego jako oficjalnie stosowanego języka w CCEURO.
 
Ważnym punktem obrad sesji była nominacja Kazachstanu na nowego Regionalnego Koordynatora dla Europy zaproponowana przez przedstawiciela Holandii i poparta przez wiele innych delegacji. Należy podkreślić, że jest to historyczna chwila dla CCEURO, gdyż po raz pierwszy państwo z Azji Centralnej zostało wybrane na Regionalnego Koordynatora.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Posiedzenie Rady Ministrów Rolnictwa UE
 • Posiedzenie Rady Ministrów Rolnictwa UE

  Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył w posiedzeniu Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w Luksemburgu.
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl