Olimpiada dla Dziennikarzy „Fakty i mity o żywności i żywieniu”

12 maja 2011 odbyła się Olimpiada dla Dziennikarzy „Fakty i mity o żywności i żywieniu”.Patronat nad Olimpiadą objął Stanisław Kowalczyk, Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Przemysław Biliński, Główny Inspektor Sanitarny.

Olimpiada dla Dziennikarzy „Fakty i mity o żywności i żywieniu”

Olimpiada była podsumowaniem cyklów spotkań organizowanych przez Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców wspólnie z Federacją Konsumentów poświęconych: „Znakowaniu żywności” (1.12.2010 r.), „Dodatkom do żywności” (27.01.2011 r.) „Wodom butelkowanym” (3.03.2011 r.), oraz „Jakości i bezpieczeństwu żywności” (15.04.2011 r.).

Celem warsztatów było zapewnienie mediom dostępu do najbardziej aktualnych, obiektywnych i wiarygodnych informacji na temat żywności, znajdujących potwierdzenie w danych naukowych oraz obowiązujących przepisach prawa żywnościowego.

W Olimpiadzie udział wzięło 19 dziennikarzy z mediów ogólnych i branżowych. Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań zawartych w teście wiedzy „Fakty i mity o żywności i żywieniu”.

Zwycięzcami Pierwszej Olimpiady dla Dziennikarzy zostali:

  • Katarzyna Oponowicz z redakcji „Samo Zdrowie” (I miejsce)
  • Łukasz Rawa z portalu www.portalspozywczy.pl (II miejsce)
  • Marzena Brzozowska – Herod z redakcji „Galeria Style i Smaki” (III miejsce)
Główny Inspektor JHARS wręczył zwyciężczyni pamiątkowy puchar. Najlepsi uczestnicy otrzymali także atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Szczegółowe informacje zmieszczono na stronie: www.pfpz.pl

Źródło: http://www.ijhar-s.gov.pl/
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!