| Autor: redakcja1

Znamy Pszczelarzy 2015 roku

W dniu 8 kwietnia 2016 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas Konferencji naukowej „Wpływ pszczół na środowisko i środowiska na pszczoły” wyłoniono laureata II edycji konkursu „Pszczelarz Roku”.

Znamy Pszczelarzy 2015 roku

Pszczelarz Roku

Głównym założeniem konkursu jest promowanie pszczelarstwa i integrowanie środowiska hodowców pszczół oraz przedstawianie roli pszczelarstwa w rolnictwie i ochronie różnorodności biologicznej. Jego organizatorem jest Fundacja Edukacji Ekonomicznej i Rozwoju Obszarów Wiejskich przy współpracy z Polskim Związkiem Pszczelarskim pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Aby wziąć w udział w konkursie należało zgłosić miód pszczeli spożywczy do oceny w czterech kategoriach:

  • miód pszczeli wielokwiatowy,

  • miód pszczeli odmianowy ze wskazaniem przez pszczelarza odmiany miodu,

  • miód spadziowy lub nektarowo - spadziowy,

  • miód sekcyjny.

Jednakże każdy związek pszczelarzy mógł zgłosić tylko jeden produkt w każdej z kategorii, które następnie zostały dokładnie sprawdzone pod kątem parametrów fizyko-chemicznych, smaku, barwy, zapachu, konsystencji i sposobu jego krystalizacji.

Laureatem Grand Prix II edycji konkursu oraz I miejsca i tytuł „Pszczelarz Roku 2015” w kategorii miód pszczeli odmianowy uzyskał Sławomir Wnuk z miejscowości Lniano w woj. kujawsko-pomorskim. Natomiast w kategorii miód wielokwiatowy I miejsce i tytuł „Pszczelarz Roku 2015” zdobył Edward Drygiel, a w kategorii miód pszczeli spadziowy I miejsce i tytuł „Pszczelarz Roku 2015” uzyskał Ireneusz Gołaski.Tagi:
źródło: