Główny Lekarz Weterynarii ws. nieprawidłowości dotyczących przesyłki gotowych produktów mięsnych do Rosji

W dniu 24 czerwca 2014r. na stronie internetowej Rossielchoznadzoru w Kaliningradzie pojawiła się informacja, że inspektorzy państwowej granicznej kontroli weterynaryjnej Zarządu Rossielchoznadzoru dla Obwodu Kaliningradzkiego w Granicznym Punkcie Kontroli Weterynaryjnej „MAPP Bagrationowsk” stwierdzili niezgodność z wymogami weterynaryjnymi Unii Celnej dla przesyłki gotowych produktów mięsnych pochodzących z zakładu o weterynaryjnym numerze identyfikacyjnym PL 28 62 05 01 WE (województwo warmińsko-mazurskie).

Główny Lekarz Weterynarii ws. nieprawidłowości dotyczących przesyłki gotowych produktów mięsnych do Rosji
Rosyjscy inspektorzy podczas kontroli ww. przesyłki zaopatrzonej w świadectwo weterynaryjne nr PL 0010899 10 z 09.06.2014 r. stwierdzili, że w pkt 2.7 świadectwa weterynaryjnego wpisano zakład, który nie jest uprawniony do prowadzenia danego rodzaju działalności i który nie został uwzględniony w pkt 3.1 ww. świadectwa. Ponadto według zamieszczonej na stronie www.rsn-kld.ru/info_6_3492 informacji ww. produkty zostały zwrócone stronie polskiej na podstawie deklaracji o zwrocie towaru.

Główny Lekarz Weterynarii informuje na podstawie wyjaśnień uzyskanych od Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, iż w kwestionowanym świadectwie w punkcie 2.7 nastąpiła pomyłka pisarska i zamiast numeru zakładu wpisano numery założonej na samochód plomby, wymienionej w punkcie 2.6 świadectwa (IW 2862001526).

Po uzyskaniu przez służby weterynaryjne Polski informacji o niezgodności w świadectwie, oraz po jego zwrocie i anulowaniu, urzędowy lekarz weterynarii wypisał kolejne świadectwo weterynaryjne nr PL 0010901 10 z 09.06.2014 r., które zostało dostarczone na granicę. W tym samym dniu towar przejechał do Kaliningradu.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!