Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Główny Lekarz Weterynarii ws. nieprawidłowości dotyczących przesyłki gotowych produktów mięsnych do Rosji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 24 czerwca 2014r. na stronie internetowej Rossielchoznadzoru w Kaliningradzie pojawiła...

W dniu 24 czerwca 2014r. na stronie internetowej Rossielchoznadzoru w Kaliningradzie pojawiła się informacja, że inspektorzy państwowej granicznej kontroli weterynaryjnej Zarządu Rossielchoznadzoru dla Obwodu Kaliningradzkiego w Granicznym Punkcie Kontroli Weterynaryjnej „MAPP Bagrationowsk” stwierdzili niezgodność z wymogami weterynaryjnymi Unii Celnej dla przesyłki gotowych produktów mięsnych pochodzących z zakładu o weterynaryjnym numerze identyfikacyjnym PL 28 62 05 01 WE (województwo warmińsko-mazurskie).


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rosyjscy inspektorzy podczas kontroli ww. przesyłki zaopatrzonej w świadectwo weterynaryjne nr PL 0010899 10 z 09.06.2014 r. stwierdzili, że w pkt 2.7 świadectwa weterynaryjnego wpisano zakład, który nie jest uprawniony do prowadzenia danego rodzaju działalności i który nie został uwzględniony w pkt 3.1 ww. świadectwa. Ponadto według zamieszczonej na stronie www.rsn-kld.ru/info_6_3492 informacji ww. produkty zostały zwrócone stronie polskiej na podstawie deklaracji o zwrocie towaru.

Główny Lekarz Weterynarii informuje na podstawie wyjaśnień uzyskanych od Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, iż w kwestionowanym świadectwie w punkcie 2.7 nastąpiła pomyłka pisarska i zamiast numeru zakładu wpisano numery założonej na samochód plomby, wymienionej w punkcie 2.6 świadectwa (IW 2862001526).

Po uzyskaniu przez służby weterynaryjne Polski informacji o niezgodności w świadectwie, oraz po jego zwrocie i anulowaniu, urzędowy lekarz weterynarii wypisał kolejne świadectwo weterynaryjne nr PL 0010901 10 z 09.06.2014 r., które zostało dostarczone na granicę. W tym samym dniu towar przejechał do Kaliningradu.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl