Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Szósty przypadek afrykańskiego pomoru świń u dzików w Polsce

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu piątego i szóstego, przypadku...

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu piątego i szóstego, przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Padłe dziki, u których potwierdzono ASF znalezione zostały w okresie między 24 a 30 czerwca 2014 r. w powiecie sokólskim (5. przypadek) i białostockim (6. przypadek) województwa podlaskiego. Próbki do badao pobrano od w/w padłych dzików w ramach rutynowego monitoringu, przy czym dodatnie wyniki badao laboratoryjnych wykonanych przez krajowe laboratorium referencyjne (PIWet-PIB w Puławach) zostały potwierdzone w laboratorium referencyjnym Unii Europejskiej do spraw afrykańskiego pomoru świń, o czym Główny Lekarz Weterynarii został poinformowany w dniu 7 lipca 2014 r.

Opis przypadków

Zwłoki dzika stanowiącego piąty przypadek (warchlak w wieku ok. 3 miesięcy) zostały znalezione w dniu 24 czerwca 2014 r. na terenie lasu w okolicy miejscowości Słoja (gmina Szudziałowo, powiat sokólski), w odległości około 9 km od granicy z Białorusią.

Szósty przypadek ASF stanowi grupa padłych dzików (prawdopodobnie loszka-matka oraz trzy warchlaki stanowiące jej miot) znaleziona w dniach 24-30 czerwca 2014 r. w okolicach miejscowości Bobrowniki (gmina Gródek, powiat białostocki), na obszarze przygranicznym, w odległości ok. 5 m od rzeki granicznej Świsłocz.

Powyższe przypadki ASF u dzików w Polsce zlokalizowane są na ustanowionym w lutym br. obszarze objętym ograniczeniami, na którym obowiązują stosowne nakazy, zakazy i ograniczenia, wynikające z aktualnie obowiązujących przepisów prawa.


 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl