| Autor: redakcja1

Korzystniejsze warunki eksportu mięsa i produktów drobiowych na Kubę

W siedzibie Głównego Inspektoratu Weterynarii odbyło się spotkanie z przedstawicielami delegacji Republiki Kuby (Dirección de Sanidad Animal, Ministerio de la Agricultura). Podczas ww. spotkania polskie służby weterynaryjne omówiły sytuację epizootyczną w zakresie ASF, działania podjęte po ujawnieniu nielegalnego uboju bydła, a także możliwość rozszerzenia wzoru świadectwa zdrowia dla mięsa drobiowego i produktów z mięsa drobiowego wywożonych do Republiki Kuby.

Korzystniejsze warunki eksportu mięsa i produktów drobiowych na Kubę
W wyniku zakończonych renegocjacji ww. wzoru świadectwa zdrowia ustalono, iż poczynając od 28 czerwca 2019 r., zakłady sektora mięsa drobiowego zatwierdzone do eksportu na Kubę będą mogły wysyłać na wskazany rynek mięso mielone, surowe wyroby mięsne, produkty mięsne i MOM wyprodukowane z surowców pozyskanych we wszystkich polskich zakładach zatwierdzonych do handlu wewnątrz Unii Europejskiej. Nowy wzór świadectwa zdrowia obowiązuje przy wysyłkach z zakładów drobiowych zatwierdzonych do eksportu na rynek kubański od 28 czerwca 2019 r.
 
Należy podkreślić, iż ww. decyzja jest wyrazem zaufania kubańskich służb weterynaryjnych do polskiego systemu nadzoru nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego oraz wynikiem wieloletniej współpracy służb weterynaryjnych obu krajów.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!