| Autor: kkj6

Hiszpańscy producenci domagają się ochrony krajowego sektora wytwórczego biodiesla

Hiszpańskie organizacje reprezentujące przemysł produkcji biodiesla postulują do rządu tego kraju o powzięcie działań wzorem Francji i innych państw UE w celu ochrony krajowego sektora wytwórczego wobec importu poniżej cen rynkowych.

Hiszpańscy producenci domagają się ochrony krajowego sektora wytwórczego biodiesla

Hiszpański związek zawodowy Confederación Sindical de Comisiones Obreras (CCOO) informuje w swoim komunikacie prasowym, że skutkiem takiego stanu rzeczy są kolejne zamknięcia fabryk i redukcja krajowych mocy przerobowych.

CCOO wraz z federacją związków FITEQA kilkukrotnie z ostatnim czasie organizowała spotkania z przedstawicielami hiszpańskiego rządu w celu unaocznienia tego problemu. Związek podkreśla koniczność powzięcia działań politycznych, które ograniczą wpływ taniego importu biodiesla wynikającego z celowych zniekształceń opłat i zwolnień podatkowych w obecnie obowiązującym prawie. CCOO wezwał również do pilnego przyjęcia projektu ministerialnego dekretu, który ustanowiłby system przydziału ilości produkcji biodiesla (kwoty) podkreślając, że opóźnienie w tym zakresie w sposób poważny naruszy przyszłość i rentowność przemysłu estrowego. Jak zaznacza związek, analogiczne rozwiązania zostały już powzięte we Francji, Włoszech, Grecji i Portugalii. Jest szansa, że dekret wejdzie w życie w ciągu najbliższych kilku tygodni.


Źródło: http://www.kib.pl/Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!