| Autor: kkj6

Produkcja bioetanolu źródłem cennego surowca paszowego

Wzrastająca dostępność komponentów paszowych pochodzących z produkcji bioetanolu stwarza nowe szanse dla producentów bydła dla zmiany strategii żywienia utrzymywanych zwierząt i poprawy opłacalności prowadzonej działalności rolniczej.

Produkcja bioetanolu źródłem cennego surowca paszowego

Zdaniem Richarda Wynn’a, specjalisty ds. żywienia w KW Alternative Feeds, wysoka zawartość energetyczna pasz wytworzonych z surowców pochodzących z przetwórstwa gorzelnianego (nawet w stosunku do pasz rzepakowych) sprawia, że są one alternatywą przy układaniu dawek żywieniowych dla bydła, a dotychczasowe doświadczenia Kanady i Stanów Zjednoczonych pokazują, że mogą być one pełnowartościowym zastępstwem dla ziarna zbóż. „Ten wysoki poziom energii sprawia, że pasze takie są efektywną alternatywą zarówno dla pszenicy jak i jęczmienia, przy jednoczesnym zastosowaniu dodatku białka” – podsumowuje tę kwestię Richard Wynn.

Źródło: http://www.kib.pl/


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!