Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Szczecińskie lasy zniszczone przez grad

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W czasie ostatnich kilku tygodni ponad tysiąc hektarów lasów na terenie RDLP w Szczecinie...

W czasie ostatnich kilku tygodni ponad tysiąc hektarów lasów na terenie RDLP w Szczecinie zostało zniszczonych przez silne gradobicia i huraganowe wiatry – podają Lasy Państwowe.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Pierwsze wraz z huraganowym wiatrem, miało miejsce 23 maja na terenie nadleśnictw Ośno Lubuskie i Rzepin. Grad o średnicy ok. 3 cm zniszczył korony starych drzew, a także dotkliwie uszkodził również uprawy i młodniki. Szkody odnotowano na ok. 800 ha lasu oraz zainwentaryzowano blisko 3,2 tys. m³ wywrotów i złomów.
 
W ciągu kilku tygodni po gradobiciu najbardziej uszkodzone drzewostany zaczęły powoli obumierać. Niestety, jak wyjaśniają leśnicy, proces obumierania igieł i gałęzi jeszcze się nie zakończył.
 
Na początku lipca, a dokładnie w dniach 7-9 lipca 2014 roku następne gradobicie oraz silne wiatry powaliły drzewa w nadleśnictwach Dębno i Różańsko. W tym przypadku grad uszkodził drzewa na obszarze 420 ha. Leśnicy zainwentaryzowali również niemal 20 tys. m³ wywrotów i złomów, przy czym najwięcej było to w Nadleśnictwie Bogdaniec – ok. 12 tys. m³, ale tutaj nie wystąpiły szkody od gradu.
 
Uszkodzone drzewostany, ze względu na zagrożenia ze strony szkodników owadzich i grzybów patogenicznych oraz postępów procesu ich zamierania, cały czas są monitorowane przez służby terenowe w nadleśnictwach.
 
Leśnicy, w ciągu najbliższych tygodni, będą również musieli zadecydować o tym, jakie prace i na jakim obszarze zostaną wykonane.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl