| Autor: mikolaj

Śmieci w lesie, a wśród nich...

... karta bankomatowa. I to ważna! Faktury, urzędowe pisma, nawet wyciągi z kont - dzięki nim leśnikom udaje się ustalać tożsamość osób, które wyrzucają śmieci do lasu. Przypadek z Nadleśnictwa Lidzbark jest jednak dość szczególny.

Śmieci w lesie, a wśród nich...

Worek wypełniony śmieciami znalazł kilka dni temu podleśniczy leśnictwa Olszewo w Nadleśnictwie Lidzbark. Jak zwykle w takich przypadkach konieczne było dokładne sprawdzenie niemiłego znaleziska. Wszystko po to, aby zwiększyć szanse na ustalenie tożsamości sprawcy. Udało się i tym razem. W worku ze śmieciami podleśniczy znalazł kartę bankową, na której widniał podpis właściciela.

- Sprawą zajęli się Strażnicy Leśni Nadleśnictwa Lidzbark. Skontaktowali się z właścicielem karty, która zresztą była ważna, a ten przyznał się do wyrzucenia śmieci w lesie - opowiada Adam Siemakowicz, inspektor Straży Leśnej z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Właściciel karty został zobowiązany do posprzątania lasu. Dostał też 500 zł mandatu.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!