| Autor: redakcja3

„Święto Drzewa” w Kudypach

Sadzenie „Drzewka dla pokoju”, wieszanie życzeń na „Drzewku szczęścia”, a także rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego – tak wyglądały obchody „Święta Drzewa” w Leśnym Arboretum w Kudypach.

„Święto Drzewa” w Kudypach

„Święto Drzewa” w arboretum w Kudypach obchodzono 12 października. Jego organizatorami były miejscowe nadleśnictwo oraz koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu „Las Kudypski”. Program obchodów "Święta Drzewa" był bardzo bogaty. Posadzono "Drzewko dla Pokoju". Zawieszono życzenia na "Drzewku szczęścia", było wiele interesujących konkursów. Nie zabrakło też elementów edukacji przyrodniczej podczas ciekawej prelekcji terenowej o owocach drzew i krzewów.

Wszystko to odbywało się w oprawie artystycznej przygotowanej przez członkinie koła. W "Święcie Drzewa” uczestniczyli także laureaci konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w leśnym arboretum”. Szczególnymi gośćmi byli członkowie koła młodzieżowego TPL działającego przy Szkole Podstawowej w Bukwałdzie.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!