Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
W Puszczy Bukowej zatrzymano nielegalnych rajdowców

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Ponad 50 policjantów i strażników leśnych wzięło udział we wspólnej akcji w Puszczy...

Ponad 50 policjantów i strażników leśnych wzięło udział we wspólnej akcji w Puszczy Bukowej. Niestety, nadal wiele osób nie przestrzega prawa traktując las jak atrakcyjny tor przeszkód.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Akcja „CROSS-18” była jedną z większych, jakie przeprowadzono w ostatnim czasie. W niedzielę 3 czerwca Grupa Interwencyjna Straży Leśnej RDLP w Szczecinie, strażnicy leśni z Nadleśnictwa Gryfino (RDLP w Szczecinie) i policjanci wzięli udział we wspólnych patrolach. Mieli oni do dyspozycji 11 oznakowanych pojazdów Straży Leśnej oraz 14 radiowozów, a także dwa psy i cztery konie.
 
Podczas kilkugodzinnej akcji wylegitymowano 32 osoby, skontrolowano 18 pojazdów, nałożono 14 mandatów na kwotę 6200 zł.
 
Ponadto zatrzymano mężczyznę, który mimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierował jednym z nich. Kolejnej osobie zatrzymano prawo jazdy.
 
Akcje takie mają przeciwdziałać nieuprawnionym wjazdom motocyklami czy quadami do Puszczy Bukowej. Jak podkreślają organizatorzy, ich działania wynikają nie tylko z troski o środowisko, ale również o bezpieczeństwo turystów odwiedzających lasy.
 
Puszcza Bukowa jest jednym z najważniejszych kompleksów leśnych województwa zachodniopomorskiego, chętnie odwiedzanym przez spacerowiczów. Niestety, urozmaicona rzeźba terenu przyciąga także tych spragnionych sporych dawek adrenaliny. Kierujący motorami czy quadami wykorzystują szlaki turystyczne oraz kręte ścieżki, często stwarzają zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Uwzględniając styl jazdy, prędkość oraz charakter dróg nie trudno o wypadek.
 
Puszcza to również obszar Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa” oraz specjalnego obszaru ochrony siedlisk Natura 2000 „Wzgórza Bukowe”. Motocykliści czy quadowcy często wjeżdżają także na teren rezerwatów przyrody. Łamią nie tylko przepisy ustawy o lasach, ale również m.in. ustawy o ochronie przyrody.
 
Osoby, które bez odpowiednich uprawnień poruszają się pojazdami silnikowymi po drogach leśnych narażają się na wysokie kary grzywny. Wynikają one nie tylko z nieuprawnionego wjazdu do lasu. Na wysokość kar wpływają również np. brak homologacji na pojazd, brak tablic rejestracyjnych, uprawnień do prowadzenia pojazdów czy ważnego ubezpieczenia OC. W takim przypadku kara może wynieść ponad 5 tys. zł.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl