XX lat Lubuskiej Izby Rolniczej

W dniu 1 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze obchody Jubileuszu XX-lecia Lubuskiej Izby Rolniczej rozpoczęła Rota Marii Konopnickiej.

XX lat Lubuskiej Izby Rolniczej
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego LIR w składzie: Marzena Dera, Błażej Szczepanik i Marzena Lewandowska, prezes LIR – Stanisław Myśliwiec przywitał zaproszonych gości oraz lubuskich rolników przybyłych na tę uroczystość.

- Cieszę się, że możemy się spotkać raz do roku w takim gronie i porozmawiać o rolnictwie, o tym co nas boli, z jakimi problemami się borykamy. Jest to również okazja do omówienia najbliższych planów – powiedział prezes LIR.

Następnie głos zabrał wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

To ważna debata w naszym regionie, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dziś również szczególna okazja, bo obchodzimy Jubileusz XX-lecia Lubuskiej Izby Rolniczej. To 20 lat ciężkiej pracy samorządu rolniczego. Dziękuję założycielom i kolejnym prezesom za wkład i zaangażowanie – mówił wicemarszałek.

Głos zabrali także wcześniejsi prezesi Izby: Bogusław Bakalarz oraz Władysław Piasecki, którzy mówili o początkach funkcjonowania Izby. Po słowach wstępu Wielkopolska Izba Rolnicza uhonorowała najwyższą odznaką WIR – medalionem im. Aleksandra hr. Szembeka – Lubuską Izbę Rolniczą. Następnie przyszedł moment wyróżnienia najlepszych rolników z naszego województwa.

Odznaczonymi Odznaką Honorową Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA” zostali:
  • Władysław Brzechwa
  • Czesław Kownacki
Czytaj dalej na następej stronie...


Tagi:
źródło: