| Autor: redakcja

Ciągnik Roku 2015 – ogłoszono nominacje

Choć lato w pełni, producenci traktorów z pewnością nie mogą się doczekać jesieni. W listopadzie zostaną mianowicie ogłoszone wyniki prestiżowego konkursu Ciągnik Roku 2015. W oczekiwaniu na wielki dzień warto zapoznać się z finalistami.

Ciągnik Roku 2015 – ogłoszono nominacje

Ciągnik Roku 2015

Ciągnik Roku to międzynarodowy konkurs dla producentów traktorów, zapoczątkowany przez włoskie czasopismo rolnicze Trattori. Pierwsza edycja odbyła się w 1998 r. Podstawą konkursu jest ocena nowych ciągników przez międzynarodowe jury. Jego członkami są dziennikarze reprezentujący 23 europejskich czasopism rolniczych (po jednym z każdego państwa).

Jurorzy śledzą informacje o nowych ciągnikach ukazujących się na rynku i spośród nich wyłaniają kilkanaście pojazdów przechodzących do finału. Wśród nominowanych może znaleźć się ciągnik, który nie otrzymał nagrody we wcześniejszych edycjach i jest seryjnie produkowany najpóźniej od 15 września danego roku. Do nominacji niezbędne są też testy ciągnika w warunkach polowych.

(kliknij, aby powiększyć)


Lista nominowanych ciągników jest udostępniana na kilka miesięcy przed ostatecznym werdyktem. Przez ten czas wyróżnione traktory są prezentowane na międzynarodowych wystawach rolniczych i tam poddawane kolejnym próbom przy pracy. Oceniając ciągniki, jury bierze pod uwagę zarówno rozwiązania techniczne, bezpieczeństwo i komfort jazdy, jak i walory estetyczne oraz stosunek mocy do ceny. Ostateczny werdykt jest ogłaszany w listopadzie podczas jednej z wielkich wystaw rolniczych. W tym roku będą to odbywające się w Bolonii (Włochy) targi EIMA (12-16 listopada).

Nagrody w konkursie Ciągnik Roku są przyznawane w trzech kategoriach: Ciągnik Roku, Najlepszy Ciągnik Specjalistyczny i Złoty Ciągnik za Design. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla traktorów polowych, druga – dla pojazdów do specjalnych zastosowań, np. ciągników sadowniczych, górskich lub do uprawy winorośli. Wszystkie nominowane traktory mogą równocześnie ubiegać się o nagrodę za design i nierzadko zdarza się, że któryś z nich zostaje wyróżniony podwójnie. Taki zaszczyt przypadł m. in. ciągnikowi Deutz-Fahr Agrotron 7250 TTV, który w edycji 2013 zgarnął obie nagrody.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!