| Autor: redakcja12

Ekoenergetyka ładuje polskie autobusy elektryczne

W najbliższych miesiącach spółka dostarczy infrastrukturę ładowania dla sześciu polskich miast, które po raz pierwszy wdrażają autobusy elektryczne oraz zwiększy ilość urządzeń w Warszawie.

Ekoenergetyka ładuje polskie autobusy elektryczne
W sumie 26 stacji ładowania od zielonogórskiej firmy będzie ładowało autobusy, które wyjadą na linie w ciągu najbliższych kilku miesięcy w Polsce. Ten rezultat potwierdza dynamikę rynku, jak również rosnącą świadomość w polskich miastach o roli jaką pełnią autobusy elektryczne i ich infrastruktura ładowania w oczyszczaniu potwietrza.
Stacje ładowania, które będą wdrażane w ciągu najbliższych kilku miesięcy, obejmują zarówno ładowarki zajezdniowe przeznaczone do nocnego ładowania za pomocą wtyczki Combo 2, jak również miejskie, które będą automatycznie ładować autobusy podczas ich postojów na pętlach. Ładowarki ładować będą nowe Urbino Electric 12 od polskiego producenta Solaris Bus & Coach. Września, Chodzież, Ostrów Wielkopolski, Sosnowiec, Katowice i Stalowa Wola zainstalują łącznie prawie 2MW mocy od zielonogórskiej firmy. O kolejne stacje ładowania od Ekoenergetyki wzbogaci się również Warszawa, która wdroży 10 nowych stacji ładowania dla nowo-dodanych autobusów elektrycznych Ursus Bus w swojej flocie.
 
41 polskich miast - w tym miasta, które wdrażać będą infrastrukturę od Ekoeneretyki-Polska - podpisało list intencyjny w lutym, w którym zobowiązują się do wprowadzenia prawie 800 autobusów elektrycznych do swoich flot. Tym samym miasta postawiły Polskę na czele elektrycznej rewolucji w Europie.
 
- Polska jest jednym z europejskich liderów jeśli chodzi o wdrażanie autobusów elektrycznych, jak widać po ilości miast, do których dostarczać będziemy infrastrukturę. Cieszymy się, że to my zostaliśmy wybrani, żeby wspierać je w ich wysiłkach na rzecz oczyszczania miejskiego powietrza, po czym dodał: - Jesteśmy jedyną firmą w Polsce z tak szerokim wachlarzem produktowym i długoletnim doświadczeniem we wdrażaniu infrastruktury ładowania dla autobusów elektrycznych. To, że co raz więcej miast wdrażać będzie nasze stacje ładowania to dowód na to, że nasze rozwiązania - ich modularność, elastyczność, ale też i uniwersalność - są doceniane - tłumaczył Bartosz Kubik, prezes Ekoenergetyki-Polska.
 
W sumie stacje ładowania od Ekoenergetyki-Polska będzie można znaleźć już w 11 polskich miastach.
 
Ekoenergetyka-Polska to jeden z liderów europejskiego rynku ładowarek wysokiej mocy dla autobusów elektrycznych. Do tej pory firma dostarczyła ponad 120 stacji szybkiego ładowania do 25 miast w Europie, a jej urządzenia uczestniczyły w ponad 50 programach testowych. Firma proponuje ładowarki mocy od 3kW do 800kW i współpracując z wiodącymi producentami autobusów, pomagając miastom we wdrażaniu zero-emisyjnych pojazdów transportu publicznego.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!