AKTUALIZACJA:
| Autor: redakcja1

Hyperin agri środek do mycia maszyn rolniczych

Każda praca polowa wiąże się z mniejszym lub większym zanieczyszczeniem maszyn. Najczęściej jest to wszechobecny kurz, piasek, gleba czy pozostałości po oprysku środkami ochrony roślin. Po wjeździe na pole maszyny prawie zawsze nadają się do umycia. Nie chodzi tu tylko o względy estetyczne. Kluczowe znaczenie ma dbałość o trwałość użytkowanych przez nasz urządzeń.

Hyperin agri środek do mycia maszyn rolniczych
Czyszczenie maszyn rolniczych na przykładzie kombajnu rolniczego w praktyce.

Najczęściej popełnianym błędem przy czyszczeniu maszyn rolniczych jest używanie nieodpowiednich środków np. do mycia naczep TIR-ów oraz czyszczenie maszyn w pełnym nasłonecznieniu. Gdy zastosujemy niewłaściwy preparat na rozgrzany lakierowany element, np. maskę traktora, praktycznie zawsze następuje szybkie zasychanie i trwałe przywieranie środka. W efekcie powstają uszkodzenia jak pękanie lakieru lub jego matowienie. Dlaczego tak się dzieje? O zdanie zapytaliśmy eksperta w dziedzinie chemii czyszczącej dla maszyn rolniczych – dyrektora firmy ADV Genetics - Marcina Derenia.
 
- Zdecydowana większość środków przeznaczonych do mycia samochodów ciężarowych czy maszyn budowlanych cechuje się wysoką zawartością sody kaustycznej. Żrące działanie sody kaustycznej łatwo zauważyć gołym okiem w postaci białego nalotu na oponach czy innych elementach. Ubocznym efektem stosowania agresywnych środków jest matowienie elementów szklanych, korozja elementów metalowych, utlenianie aluminiowych oraz pękanie gum i uszczelek. Dlatego mając na względzie wieloletnie i bezawaryjne użytkowanie drogich maszyn, warto polegać na sprawdzonych a przede wszystkim bezpiecznych preparatach np. Hyperin agri – wyjaśnia Marcin Dereń.
 
Ważne jest aby do mycia traktorów, kombajnów rolniczych czy opryskiwaczy nie używać preparatów do mycia samochodów ciężarowych czy płynów do mycia naczyń, lecz stosować środki  przeznaczone typowo do mycia sprzętu rolniczego. Preparat musi być bezpieczny dla wszelkiego rodzaju elementów takich jak lakier, elementy plastikowe oraz co najważniejsze - elementów układów elektrycznych i elektronicznych – dodaje Marcin Dereń.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: