| Autor: redakcja1

Niemal co druga maszyna rolnicza trafia do Polski z Niemiec

Niemcy, Francja i Holandia to główne kraje, z których Polacy sprowadzają sprzęt rolniczy. W 2020 sprowadzenie sprzętu z zagranicy kosztowało średnio 1 365 zł. Równie popularny transport krajowy kosztował średnio 864 zł. Więcej informacji o transporcie sprzętu rolniczego przez Polaków prezentuje raport Clicktrans.pl – polskiego serwisu aukcji transportowych.

Niemal co druga maszyna rolnicza trafia do Polski z Niemiec
Transport maszyn rolniczych to jedna z bardziej wymagających specjalizacji w branży transportowej. Raport Clicktrans pokazuje, że w 2020 użytkownicy serwisu zlecali przede wszystkim transport ciągników. Przewożono także m.in. kombajny, siewniki, przyczepy czy pługi.
 
Popularnie kierunki transportu maszyn rolniczych
 
W 2020 niemal co druga maszyna rolnicza była sprowadzona do Polski z Niemiec (47,5%). Na drugim miejscu uplasowała się Francja, jednak jej udział wyniósł jedynie 15,5%. Ostatnie miejsce na podium zajęła Holandia (5,8%).
 
W przypadku transportu krajowego Polacy najczęściej zlecali transport z województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego. Maszyny były najczęściej transportowane do województw: mazowieckiego, lubelskiego i małopolskiego.
 
Ile kosztuje transport maszyny rolniczej?
 
Transport maszyny rolniczej na terenie Polski kosztował średnio 864 zł w 2020. Transport z zagranicy do Polski wyniósł średnio 1 365 zł. Za to przewóz z Polski za granicę kosztował 1 516 zł.
 
Średnia cena na najpopularniejszej międzynarodowej trasie z Niemiec do Polski wyniosła 1 222 zł.
 
„Raport Maszyny Rolnicze 2020” to pierwsza edycja raportu na temat transportu sprzętów rolniczych. Raport został opracowany na podstawie 16 756 zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl dotyczących transportu maszyn rolniczych w latach 2011-2020.


Tagi:
źródło: