Apel Marka Sawickiego do producentów owoców i warzyw

Rolnicy! Zanim oddacie za bezcen to co z takim trudem wytworzyliście, zapoznajcie się z poniższym listem - tak rozpoczyna swój apel ministra Marka Sawickiego do polskich rolników.

Apel Marka Sawickiego do producentów owoców i warzyw

Unia Europejska przeznaczyła na rekompensaty związane z rosyjskim embargiem 125 mln EUR. Każdy może sięgnąć po te pieniądze. Z pierwszej transzy skorzystało ponad dwanaście tysięcy polskich producentów rolnych. Wszyscy, którzy przeszli weryfikację otrzymają w najbliższych dniach należne im kwoty. Od wtorku (21.10.2014 r.) możecie wnioskować o pieniądze z następnej transzy. Unijna oferta skierowana jest do producentów pomidorów, marchwi, kapusty, słodkiej papryki, kalafiorów i brokułów głowiastych, ogórków, korniszonów, grzybów z rodzaju Agaricus, jabłek, gruszek, śliwek, owoców miękkich, winogron stołowych.

Każdy, kto dziś wiedziony fałszywymi informacjami lub niewiedzą, oddaje za bezcen swoje produkty, szkodzi nie tylko sobie, ale i wpływa destabilizująco na rynek owoców i warzyw.


Pokażmy, że polscy rolnicy też potrafią umiejętnie korzystać z dobrodziejstwa wspólnotowej polityki rolnej. Dokładną instrukcję jak skorzystać z unijnej pomocy znajdziecie w jednostkach Agencji Rynku Rolnego lub na stronach internetowych MRiRW (Red.: a także na Portalu Gospodarz.pl).
 

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Marek SawickiTagi:
źródło: