Dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny

W dniu 29 stycznia 2011 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej zostało opublikowane rozporządzenie Komisji (UE) nr 68/2011 z dnia 28 stycznia 2011 r. w sprawie ustalania z wyprzedzeniem stawek dopłat do prywatnego przechowywania wieprzowiny (Dz.U. L 26, z 29.01.2011, str. 2).

Dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny

Jest to realizacja decyzji ogłoszonej przez Komisję Europejską na spotkaniu Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w dniu 24 stycznia 2011 r., podjętej na wniosek państw członkowskich, w tym Polski.


Wnioski o dopłaty można składać od 1 lutego 2011 r. Stawki kształtują się na poziomie od 343 EUR/tonę do 499 EUR/tonę, w zależności od asortymentu i okresu przechowywania.


Więcej informacji, w tym szczegółowe wymagania dla wnioskodawców, znajdują się na stronie internetowej Agencji Rynku Rolnego. ARR udostępni również formularz wniosku o zawarcie umowy na dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny.


Tekst rozporządzenia.


Źródło: http://www.minrol.gov.pl


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!