M. Jurgiel: Polska jest gotowa przygotować ofertę sprzętu i maszyn rolniczych dla Senegalu

Minister Krzysztof Jurgiel przyjął dzisiaj Ambasadora Republiki Senegalu w Polsce Khaly Adama Ndoura. Spotkanie było poświęcone bieżącym kwestiom w relacjach dwustronnych.

Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"

Minister wyraził nadzieję na intensyfikację dotychczasowej współpracy polsko-senegalskiej, szczególnie w kontekście polskich doświadczeń w zakresie modernizacji rolnictwa.

Krzysztof Jurgiel poinformował, że Polska jest otwarta na dzielenie się swoimi doświadczeniami w zakresie modernizacji i mechanizacji rolnictwa, dysponując wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie. Zapewnił, że Polska jest gotowa przygotować ofertę sprzętu i maszyn rolniczych dostosowaną do warunków i potrzeb parterów senegalskich.


Zaproponował również partnerom senegalskim wizytę na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach, które są jednym z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych w branży maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce.

Szef polskiego resortu rolnictwa zwrócił się z prośbą do strony senegalskiej o jak najszybsze zakończenie procedur uzgadniania w zakresie dostępu polskich produktów rolno-spożywczych do rynku senegalskiego.

Strona senegalska wyraziła zainteresowanie polskim wsparciem w zakresie modernizacji sektora rolnego, w tym w szczególności zakupem maszyn i urządzeń rolniczych deklarując przy tym przekazanie szczegółowej listy potrzeb w zakresie planowanej modernizacji i mechanizacji senegalskiego rolnictwa.

Strony ustaliły, ze zostaną podjęte działania w celu wypracowania porozumienia o współpracy w dziedzinie rolnictwa pomiędzy oboma krajami.

Minister Krzysztof Jurgiel zaprosił Ministra Rolnictwa Senegalu do złożenia wizyty w Polsce.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!