Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
M. Sawicki o karach za przekroczenie kwot mlecznych i kształtowaniu ustroju rolnego

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


– Podjęte przeze mnie starania przyniosły zgodę Komisji Europejskiej na rozłożenie na trzy...

– Podjęte przeze mnie starania przyniosły zgodę Komisji Europejskiej na rozłożenie na trzy roczne raty opłat za przekroczenie kwot mlecznych. To jest konkretna pomoc dla polskich rolników – powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki odnosząc się do zarzutów opozycji, że nie uczynił nic w tej sprawie.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Kary za przekroczrenie kwot mlecznych

– Pierwsza kara za przekroczenie kwot, za rok kwotowy 2005/2006, wynosiła 243 mln złotych i dotyczyła około 140 tysięcy rolników. Ówczesnemu ministrowi rolnictwa za rządów Prawa i Sprawiedliwości nie udało się uzyskać rozłożenia opłat na raty – przypomniał szef resortu rolnictwa.

Rolnicy, którzy przekroczyli swoje kwoty produkcyjne od 13 sierpnia mogą składać wnioski do właściwych oddziałów Agencji Rynku Rolnego o rozłożenie opłat na raty. Pierwszą ratę muszą oni zapłacić do końca września.

– Zwracam uwagę, że około 1/3 producentów będzie wnosiło opłaty w wysokości do tysiąca złotych, a kolejnych około 30% w przedziale od tysiąca do pięciu tysięcy złotych. Tylko około tysiąc producentów (na 63 tysiące, którzy przekroczyli limity) będzie musiało zapłacić za 100% przekroczenie posiadanych limitów. Z reguły są to osoby, które świadomie przekraczały limity licząc na dalsze trwanie dobrej koniunktury z 2014 roku – poinformował minister Marek Sawicki.

Nowelizacja ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego

Drugim tematem dzisiejszej konferencji prasowej ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego była uchwalona przez Sejm RP nowelizacja ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.

– Osiągnęliśmy w Sejmie porozumienie wszystkich klubów. Tylko dwóch posłów było przeciwnych. Dlatego apeluję do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy o jak najszybsze podpisanie tej ustawy. Wszystkie środowiska rolnicze liczą, że Pan Prezydent podpisze ją bez zbędnej zwłoki – powiedział szef resortu rolnictwa.

– Znowelizowana ustawa wprowadza przede wszystkim uspołecznienie obrotu ziemią rolniczą w Polsce. Zabezpiecza zarówno przed nadmierną koncentracją ziemi, jak i przed nadmiernym jej rozdrobnieniem – podsumował Marek Sawicki.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl