Marek Sawicki spotkał się z przedstawicielami Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”

Dnia 2 kwietnia 2015 r. minister Sawicki poinformował związkowców, że przepisy ułatwiające sprzedaż ziemi rolnikom indywidualnym oraz sprzedaż bezpośrednią zostaną uchwalone prawdopodobnie jeszcze w maju.

Marek Sawicki spotkał się z przedstawicielami Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”
Zaprzeczył także pojawiającym się ostatnio informacjom, aby w kolacji rządowej kiedykolwiek pojawił się pomysł prywatyzacji lasów państwowych.
 
– Źle się dzieje kiedy zaczynamy dyskusje na temat rzeczy, których nie ma, a podkreślam mocno prywatyzacji lasów nikt nie planuje – powiedział Sawicki.
 
Minister odpowiadając na pytania związkowców poinformował, że krajowy system wspierania produkcji tytoniu jest zagwarantowany do 2020 roku. 
 
Rozmowa dotyczyły również uregulowania kwestii odszkodowań za straty wyrządzone przez dzikie zwierzęta. Zdaniem związkowców i ministra docelowo ustawodawca powinien utworzyć fundusz, z którego można by pokrywać kosztu wykup ubezpieczenia od takich strat. Marek Sawicki poinformował także, że ARiMR zakończyła przyjmowanie wniosków o pomoc de minimis za straty wyrządzone przez dziki. Rolnicy wystąpili o przyznanie prawie 6 mln zł pomocy. Dotychczas Agencja wypłaciła ponad 3,3 mln zł.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!