Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Marek Sawicki spotkał się z przedstawicielami Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dnia 2 kwietnia 2015 r. minister Sawicki poinformował związkowców, że przepisy ułatwiające...

Dnia 2 kwietnia 2015 r. minister Sawicki poinformował związkowców, że przepisy ułatwiające sprzedaż ziemi rolnikom indywidualnym oraz sprzedaż bezpośrednią zostaną uchwalone prawdopodobnie jeszcze w maju.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zaprzeczył także pojawiającym się ostatnio informacjom, aby w kolacji rządowej kiedykolwiek pojawił się pomysł prywatyzacji lasów państwowych.
 
– Źle się dzieje kiedy zaczynamy dyskusje na temat rzeczy, których nie ma, a podkreślam mocno prywatyzacji lasów nikt nie planuje – powiedział Sawicki.
 
Minister odpowiadając na pytania związkowców poinformował, że krajowy system wspierania produkcji tytoniu jest zagwarantowany do 2020 roku. 
 
Rozmowa dotyczyły również uregulowania kwestii odszkodowań za straty wyrządzone przez dzikie zwierzęta. Zdaniem związkowców i ministra docelowo ustawodawca powinien utworzyć fundusz, z którego można by pokrywać kosztu wykup ubezpieczenia od takich strat. Marek Sawicki poinformował także, że ARiMR zakończyła przyjmowanie wniosków o pomoc de minimis za straty wyrządzone przez dziki. Rolnicy wystąpili o przyznanie prawie 6 mln zł pomocy. Dotychczas Agencja wypłaciła ponad 3,3 mln zł.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Bezpieczna pomoc przy zbiorach
 • Bezpieczna pomoc przy zbiorach

  18 maja br. wchodzi w życie ustawa o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw. Ustawa została podpisana przez Prezydenta RP 8 maja br. i opublikowana w...
 • Wyższe jednorazowe odszkodowanie
 • Wyższe jednorazowe odszkodowanie

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 kwietnia 2018 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy...
 • Ministerstwo Środowiska ws. nowelizacji ustawy Prawo łowieckie
 • Ministerstwo Środowiska ws. nowelizacji ustawy Prawo łowieckie

  W związku z krótkim okresem między publikacją ww. ustawy, a jej wejściem w życie, samorządy nie miały czasu na przygotowanie się do realizacji nowego obowiązku ustawowego.
 • Pupil w lesie powinien być pod kontrolą
 • Pupil w lesie powinien być pod kontrolą

  Słoneczna pogoda zachęca do spacerów po lesie. Na takie wycieczki często są zabierane domowe pupile. Warto jednak wiedzieć, co można, a czego nie podczas wypraw do lasu.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl