Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
MRiRW: Drugi dzień wizyty w Chinach

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Drugiego dnia wizyty w Chinach minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki przebywał w...

Drugiego dnia wizyty w Chinach minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki przebywał w mieście Chongqing.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


„Jeden Pas i Jeden Szlak” (One Belt, One Road)

Tu odwiedził stację początkową międzynarodowej trasy kolejowej Chongqing-Xinjiang-Europa, która jest częścią chińskiej inicjatywy nowego Jedwabnego Szlaku. – Jesteśmy za dalszym rozwojem wymiany handlowej między państwami Unii Europejskiej  oraz Chińskiej Republiki Ludowej. Ta trasa kolejowa na pewno w tym rozwoju bardzo pomoże. Nie może być jednak tak, że pociągi jadą pełne z Chin do Europy, a wracają puste. Chiny powinny bardziej otwierać się na unijne produkty. Dla Polski to szansa na wzrost sprzedaży żywności, a szczególnie towarów wysokiej jakości, produkowanych w systemach jakości oraz ekologicznych. Chcemy tą szansę wykorzystać. Pomagać nam będą programy promocyjne takiej jak „Go China”, a także „Trade Milk” realizowany przez Polską Izbę Mleka, „Europejskie Jabłka Dwukolorowe” realizowany przez Unię Owocową oraz Stowarzyszenie Sadowników RP oraz „Jakość i Tradycja” pilotowany przez Polską Izbę Produktu Lokalnego  Regionalnego – powiedział Marek Sawicki.

Chiński program „Jednego Pasa i Jednego Szlaku” (One Belt, One Road) nawiązuje do historycznej koncepcji Jedwabnego Szlaku, który w III wieku p.n.e. połączył Chiny z Europą. Jego celem jest wspieranie światowego wolnego handlu, promowanie swobodnego przepływu towarów i usług oraz otwarcie azjatyckich gospodarek. Realizacja tej inicjatywy ma na celu stworzenie silnych powiązań lądowych oraz morskich między Azja, Europą oraz Afryką. Dla Polski udział w tym przedsięwzięciu to szansa na zniwelowanie deficytu w obrotach handlowych z Chinami oraz możliwość dotarcia do alternatywnych rynków zbytu w Azji Centralnej oraz Wschodniej. Sprzyja nam centralne położenie geograficzne w Europie (najkrótsze połączenie kolejowe między Chinami i Niemcami prowadzi przez Polskę) oraz istniejące już połączenia kolejowe Łódź – Chengdu oraz Warszawa – Suzhou.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl