MRiRW o rozmowach z komisarzem Ciolosem

Zakończyły się rozmowy ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego z unijnym komisarzem Dacianem Ciolosem.

MRiRW o rozmowach z komisarzem Ciolosem

- W trakcie spotkania omówiliśmy sytuację w polskim rolnictwie po wprowadzeniu przez Federację Rosyjską embarga na owoce i warzywa poinformował minister Sawicki po zakończeniu rozmów.

Sprawy długofalowe po zablokowaniu eksportu o wartości ponad 840 mln euro i wielkości produkcji około 1 mln ton będą przedmiotem wielostronnych analiz, gdyż embargo dotyczy wszystkich państw europejskich. Te analizy będą prowadziły poszczególne Dyrekcje KE – Rolnictwa, Handlu i Budżetu. Z tego powodu decyzje zapadną prawdopodobnie nie wcześniej niż w połowie września.

- Ze względu na trudną sytuację producentów warzyw o krótkim terminie przechowywania, które miały krótkoterminowe kontrakty na dostawy na rynek rosyjski, a obecnie psuja się na polach unijny komisarz zobowiązał się, że po przeanalizowaniu, przedłożonej dziś informacji, podejmie decyzję w ciągu najbliższych kilku dni, najdalej w ciągu dziesięciu – powiedział szef polskiego resortu rolnictwa.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!