Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
MRiRW: Trzeci dzień wizyty w USA

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Ostatniego dnia wizyty w USA minister Marek Sawicki spotkał się z komisarzem ds. rolnictwa...

Ostatniego dnia wizyty w USA minister Marek Sawicki spotkał się z komisarzem ds. rolnictwa Stanu Nowy Jork Richardem Ballem.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Minister Sawicki przedstawił potencjał polskiego rolnictwa, a także wnioski z rozmów z administracją USA nt. dopuszczenia polskich produktów rolno-spożywczych do rynku amerykańskiego. Szef resortu rolnictwa podkreślił, że polska żywność nie stanowi konkurencji dla produkcji amerykańskiej, a stanowi uzupełnienie jakościowej oferty, na którą istnieje popyt szczególnie w takich miejscach, jak aglomeracja nowojorska. Minister zwrócił się z prośbą o wsparcie polskich przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego w nawiązywaniu kontaktów z zainteresowanymi dystrybutorami w USA. Dzięki uprzejmości władz stanowych, polska delegacja zwiedziła kilka farm miejskich na terenie Nowego Jorku, które prowadzą uprawy rolne w połączeniu z realizacją celów socjalnych lub naukowych.

Minister M. Sawicki wziął również udział w Okrągłym Stole Sektora Spożywczego, zorganizowanym przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji oraz Konsulat Generalny w Nowym Jorku. Podczas spotkania polscy importerzy żywności dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi strategii marketingowych i możliwości lokowania polskich produktów na rynku USA. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że istnieje potrzeba podejmowania wspólnych przedsięwzięć administracji i biznesu w Polsce i USA, dzięki którym polskie produkty mogłyby szerzej zagościć na rynku amerykańskim.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl