Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Posiedzenie Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa. Tematami przewodnimi rolnictwo ekologiczne i uproszczenie WPR

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa dyskusję zdominowały dwa...

Na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa dyskusję zdominowały dwa tematy: rolnictwo ekologiczne oraz uproszczenie WPR.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Produkcja ekologiczna

Pierwszą dyskutowaną kwestią był projekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych. Prezydencja łotewska podjęła próbę wypracowania wspólnego stanowiska Rady na negocjacje trójstronne z Parlamentem Europejskim oraz Komisją Europejską. Minister Marek Sawicki w swoim wystąpieniu wskazał, że przygotowany tekst kompromisowy uwzględnia niektóre postulaty zgłaszane przez Polskę, jednocześnie podkreślił potrzebę dalszych prac tak aby tzw. Podejście Ogólne zawierało elementy uproszczenia tego systemu produkcji  i w sposób wymierny było odczuwalne w praktyce. W szczególności dotyczy to częstotliwości kontroli, obecności pozostałości środków niedozwolonych w produkcji ekologicznej,  wymogu  stosowania oświadczeń oraz procedury przystępowania do systemu rolnictwa ekologicznego.

W związku z szeregiem wątpliwości zgłaszanych przez państwa członkowskie, nie udało się przyjąć Podejścia Ogólnego, a dalszą debatę w tym zakresie Prezydencja przełożyła na czerwcowe posiedzenie Rady Ministrów.

Uproszenie Wspólnej Polityki Rolnej

Drugim ważnym punktem obrad Rady AGRIFISH było przyjęcie projektu konkluzji Rady w sprawie uproszczenia Wspólnej Polityki Rolnej. W toku przeprowadzonej dyskusji ministrowie   przyjęli niniejszy projekt jednomyślnie. Konkluzje wskazują na potrzebę zmniejszenia obciążeń administracyjnych i związanych z nimi kosztów ponoszonych przez rolników i innych beneficjentów, organizacji producentów oraz administracji krajowych. W przyjętym dokumencie przedstawiono elementy WPR, które wymagają najpilniejszej uwagi i podjęcia działań w celu uproszczenia. Ministrowie zwrócili się do Komisji Europejskiej o przedstawienie konkretnych inicjatyw na rzecz uproszczenia WPR.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl