Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rozmowy ws. regulacji związanych ze sprzedażą ziemi

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dnia 30 marca 2015 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi doszło do roboczego spotkania...

Dnia 30 marca 2015 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi doszło do roboczego spotkania dotyczącego wypracowania propozycji, które mają uregulować sprawy związane z obrotem nieruchomościami nabytymi z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa przez spółki prawa handlowego.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Sprzedaż ziemi

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele MRiRW, Agencji Nieruchomości Rolnych, a także samorządu województwa zachodniopomorskiego, Kółek Rolniczych i Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Pomimo zaproszenia nie pojawili się reprezentanci NSZZ RI „Solidarność”.

Rozmowy dotyczyły głównie poselskiego projektu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, który został właśnie skierowany do prac w sejmowej podkomisji. Uczestnicy zastanawiali się jak projekt ulepszyć tak, aby przed 1 maja 2016 r. ułatwić nabywanie gruntów ornych przez indywidualnych rolników na powiększanie gospodarstw.

Przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Nieruchomości Rolnych poinformowali także stronę związkową o efektach prac zespołu roboczego, który od 11 lutego w ministerstwie rolnictwa opracowywał mechanizmy, które realizowałby rolnicze postulaty komitetów protestacyjnych. Ponadto omówiono realizację ustaleń z dnia 11 stycznia 2013 r. zawartych pomiędzy Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezesem Agencji Nieruchomości Rolnych a przedstawicielami protestujących rolników województwa zachodniopomorskiego.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl