Spotkanie na temat konsolidacji producentów rolnych

Podsekretarz stanu Andrzej Butra uczestniczył 25 lutego br. w spotkaniu dotyczącym realizacji Programu „Konsolidacja gospodarcza towarowych producentów rolnych województwa opolskiego”.

Spotkanie na temat konsolidacji producentów rolnych

Podczas spotkania dyskutowano o wzmocnieniu pozycji producentów rolnych poprzez działalność w grupie oraz o stanie zoorganizowania się producentów województw: dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego.


Wiceminister Andrzej Butra mówił o konieczności organizowania się rolników w grupy producenckie. „Taka konsolidacja daje większe możliwości dotarcia z artykułami do szerszego grona odbiorców. Daje szansę na produkowanie i dostarczanie jednorodnych, dużych partii towaru” – zaznaczył wiceminister.


W spotkaniu uczestniczyła również Radca Generalny Zofia Krzyżanowska, która omówiła kwestię zmian we Wspólnej Polityce Rolnej po 2013 roku, ze szczególnym uwzględnieniem grup producentów rolnych.


Źródło: http://www.minrol.gov.pl/
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!