Spotkanie z ministrami rolnictwa

Minister Marek Sawicki zaprosił do resortu, na tradycyjne spotkanie noworoczne, swoich poprzedników.

Spotkanie z ministrami rolnictwa


W rozmowach uczestniczyli także członkowie Kierownictwa Resortu. Minister Sawicki podkreślił, że bardzo ceni sobie współpracę ze swoimi poprzednikami. „Panów wiedza, doświadczenie i sugestie zawsze są dla mnie bardzo cenne i pomocne przy przygotowywaniu nowych projektów i rozwiązań dla polskiej wsi i rolnictwa” – podkreślił.


Podczas dzisiejszego spotkania omawiano wyzwania jakie stoją przez resortem rolnictwa w związku ze zbliżającą się Polską Prezydencją w UE. Dyskutowano na temat kierunków zmian Wspólnej Polityki Rolnej oraz Wspólnej Polityki Rybackiej po 2013 roku. Wszyscy ministrowie podkreślali, że wypracowywane w tym roku w Unii Europejskiej rozwiązania będą niezwykle istotne dla dalszego rozwoju rolnictwa europejskiego i bezpieczeństwa żywnościowego na kolejne dziesięciolecia.


Minister M. Sawicki prosił o aktywną współpracę wszystkich swoich poprzedników, niezależnie od opcji politycznej jaką reprezentują. „Nasze spotkania to miejsce, gdzie dyskutujemy ponad podziałami, gdzie najważniejszy jest los rolnika i bezpieczeństwo żywnościowe konsumenta” – podkreślił szef resortu.


Na początku ministrowie spełnili tradycyjną, noworoczną lampkę szampana.

Źródło: http://www.minrol.gov.pl/Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!