Spotkanie z ministrem rolnictwa Algierii

30 marca br. odbyło się spotkanie ministra Marka Sawickiego z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej Rachidem Benaissą.

Spotkanie z ministrem rolnictwa Algierii

Spotkanie było kontynuacją inicjatywy włączenia się polskich ekspertów do programu modernizacji algierskiego sektora rolnego. W ubiegłym roku zostały sformułowane obszary współpracy eksperckiej w perspektywie krótko- i długookresowej.


W trakcie spotkania omówiono między innymi kwestie zakończenia negocjacji w zakresie wzorów świadectw weterynaryjnych dla bydła żywego, drobiu oraz mleka w proszku. Trwały fundament tej współpracy będą stanowić podpisane podczas spotkania dokumenty: Memorandum o współpracy w dziedzinie weterynarii między Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rzeczypospolitej Polskiej a Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej oraz Wspólna deklaracja o polsko-algierskiej współpracy w dziedzinie rolnictwa i obszarów wiejskich.


Podczas pobytu w Polsce delegacja algierska zapozna się z pracami Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie. Odwiedzi również zakłady mięsne i mleczarskie oraz gospodarstwa rolne.


Źródło: http://www.minrol.gov.pl/


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!