Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Spotkanie z ministrów rolnictwa Polski i RPA

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 2 września br. minister Marek Sawicki spotkał się z ministrem rozwoju obszarów...

W dniu 2 września br. minister Marek Sawicki spotkał się z ministrem rozwoju obszarów wiejskich i reformy rolnej Republiki Afryki Południowej panem Gugile Nkwinti.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Podczas spotkania omawiano przede wszystkim kwestie współpracy bilateralnej. Strona polska jest zainteresowana zakończeniem procedur związanych z dostępem mięsa czerwonego i drobiowego do rynku RPA, a także produktów pochodzenia roślinnego. Z kolei strona RPA rozwojem programów wymiany eksperckiej w zakresie rozwoju obszarów wiejskich i rybołówstwa.

Kontynuacją spotkania było robocze seminarium, w trakcie którego zaprezentowano szczegółowo stronie RPA funkcjonowanie polityki rybołówstwa i rozwoju obszarów wiejskich.

Delegacja RPA obejmuje zarówno przedstawicieli administracji, jak i grupę rolników i przetwórców. W związku z tym w programie wizyty uwzględniono zainteresowania uczestników, a mianowicie rybołówstwo i kwestie rozwoju obszarów wiejskich. Delegacja spędziła dwa dni w okolicach Piły, gdzie goście zwiedzili gospodarstwa rybackie reprezentujące Nadnotecką Grupę Rybacką. W ramach wizyty planowane jest również spotkanie z władzami Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz zwiedzanie niewielkich przetwórni i gospodarstw w okolicach Krakowa.

RPA jest najważniejszym partnerem ekonomicznym Polski w Afryce. Eksport do tego kraju stanowił w 2014 r. blisko 5% całości wywozu polskich artykułów rolno-spożywczych do Afryki i plasował ten kraj na piątej pozycji pod względem wielkości eksportu produktów żywnościowych na kontynencie afrykańskim.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl