Spotkanie z przedstawicielami Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych

Minister Marek Sawicki spotkał się wczoraj z przedstawicielami Rady Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych.

Spotkanie z przedstawicielami Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych

Głównym tematem rozmów była reforma Wspólnej Polityki Rolnej oraz priorytety Polskiej Prezydencji w UE w zakresie rolnictwa i obszarów wiejskich.

„Wspólna Polityka Rolna wymaga głębokich reform, a nie kosmetycznych zmian i takie powinno być stanowisko całego środowiska rolniczego, w tym organizacji rolniczych” - podkreślił minister Sawicki.


Zwracając się do przedstawicieli związków branżowych zaznaczył, jak ważne jest wspólne zrozumienie nie tylko na płaszczyźnie resort – organizacje rolnicze, ale również w środowisku samych związków branżowych i samorządu rolniczego. Powinno to być szczególnie widoczne w wyważonych, skonsultowanych i wspólnie prezentowanych stanowiskach na róznych unijnych forach i spotkaniach COPA/COGECA.


Minister zapewnił uczestników spotkania, że toczące się negocjacje dotyczące reformy WPR po 2013 r. są jednym z priorytetów działalności resortu rolnictwa w tym roku.


Źródło: http://www.minrol.gov.pl/


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!