Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Uwaga Komisje szacujące straty w związku z suszą 2015 r.

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zamieściło informację dla Komisji szacujących straty w...

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zamieściło informację dla Komisji szacujących straty w związku z suszą 2015 r.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


„Informacja dla Komisji powołanych przez Wojewodę dotycząca ogólnych zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki  przezimowanie, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę.” oraz „Wzór protokołu z oszacowania  zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi…” znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakładce „Niekorzystne zjawiska atmosferyczne – pomoc”.

Jak wskazuje resort rolnictwa, zasadne jest, aby przy szacowaniu strat spowodowanych przez suszę komisje działające  na terenie gminy/miasta posiłkowały się powyższą Informacją.


W szczególności istotne jest  uwzględnienie w protokołach z oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi:

  1. kosztów poniesionych z powodu niezebrania plonów w wyniku suszy, np. planowanych kosztów zakupu pasz, o ile zakup ten wynika z ujemnego bilansu paszowego w gospodarstwie rolnym spowodowanego suszą,
              
  2. strat w produkcji zwierzęcej  spowodowanych suszą, tzn. należy określić procentowy spadek produkcji mleka lub żywca przewidywanej w 2015 r. w porównaniu do  średniej z trzech ostatnich lat lub średniej  z trzech lat w okresie ostatnich  pięciu lat, z pominięciem roku o najniższej i najwyższej wartości.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl