Z ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej o handlu produktami rolno-spożywczymi

Drugiego lipca br. minister Marek Sawicki spotkał się z ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Chińskiej Republiki Ludowej Xu Jian. W spotkaniu uczestniczył także p.o. głównego lekarza weterynarii Krzysztof Jażdżewski. Celem spotkania było omówienie wzajemnych relacji, w szczególności handlu produktami rolno-spożywczymi.

Z ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej o handlu produktami rolno-spożywczymi
Minister Sawicki zwrócił się do ambasadora o wsparcie polskich starań, mających na celu wznowienie eksportu polskiego mięsa wieprzowego do Chin i uznanie regionalizacji. Minister podkreślił, że w naszym kraju nie stwierdzono wirusa ASF u zwierząt hodowlanych, jedynie u dzików. Poinformował o planach zaproszenia do Polski delegacji AQSIQ w celu dokonania oceny naszych działań w zakresie ASF.

Ambasador zapewnił, że przekaże chińskim władzom informację o zainteresowaniu strony polskiej przyspieszeniem procedury wznowienia eksportu polskiego mięsa wieprzowego, a także rozpoczęciem procedury zatwierdzenia do eksportu polskich jabłek i mrożonych owoców jagodowych oraz umożliwieniem eksportu do Chin łapek kurzych i końcówek skrzydeł.

Minister ponowił także zaproszenie Ministra Rolnictwa Chińskiej Republiki Ludowej do udziału w targach Polagra Food, które jesienią odbędą się w Poznaniu.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!