Z organizacjami charytatywnymi o przekazaniu zdjętych z rynku produktów

21 dnia sierpnia 2014 roku minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się z przedstawicielami największych organizacji charytatywnych – Caritas Polska, Federacji Polskich Banków Żywności, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża. W spotkaniu uczestniczył również prezes Agencji Rynku Rolnego Radosław Szatkowski.

Z organizacjami charytatywnymi o przekazaniu zdjętych z rynku produktów

– Przedstawiona przez Komisję Europejską propozycja rozwiązań związanych ze zdejmowaniem z rynku produktów, które nie mogą być eksportowane na rynek rosyjski wskazuje przede wszystkim na przekazywanie ich na cele charytatywne – powiedział po spotkaniu minister Sawicki i dodał, że – tak duża akcja zależy od zdolności organizacyjnych Agencji Rynku Rolnego oraz organizacji charytatywnych.

Według ministra z rynku trzeba będzie zdjąć prawdopodobnie około 1 mln ton i dobrze byłoby, aby w ten sposób udało się przekazać około 100 tysięcy ton.

Szef resortu rolnictwa zapowiedział kolejne spotkanie na piątek przyszłego tygodnia, aby ocenić pierwsze doświadczenia związane z tak dużą skalą operacji przekazywania produktów. Pozwoli to na zlokalizowanie ewentualnych problemów i ich szybkie rozwiązanie.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!