Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w kwietniu 2018r.

Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w kwietniu 2018r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w kwietniu 2018r.

Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w kwietniu 2018r.
W województwie śląskim stan zaopatrzenia w nawozy fosforowe, potasowe, nawozy wapniowe i 6:20:30 oraz amofoskę - nawóz ten sprowadzany jest na zamówienie, jest wystarczające. Stan zaopatrzenia w nawozy azotowe oraz polifoski 8:24:24 określono jako dobry. Nawozy wapniowe sprowadza się na zamówienie.
 
W województwie świętokrzyskim zaopatrzenie w nawozy azotowe, fosforowe, sól potasową oraz polifoski 8:24:24 i 6:20:30 oraz wapniowe i wapniowo-magnezowe określono jako dobre. Występują braki w dostawach siarczanu potasu, polifoski 4:12:32 oraz amofoski do punktów sprzedaży.
 
W województwie warmińsko-mazurskim zaopatrzenie w analizowane nawozy jest wystarczające. Brak danych o siarczanie potasu oraz nawozach wapniowych.
 
W województwie wielkopolskim zaopatrzenie w analizowane nawozy, określono jako wystarczające, chociaż czasami występują okresowe braki trwające 1-4 tygodni. Superfosfat pojedynczy granulowany występuje w 80% punktów zaopatrzenia w nawozy a nawozy wapniowe w 60% punktów sprzedaży.
 
W województwie zachodniopomorskim stan zaopatrzenia w nawozy jest wystarczający, a w razie braków nawozy są szybko sprowadzane na zamówienie.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!