Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Prognozy dla rynku mięsa owczego w UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W marcu 2014 roku Komisja Europejska wydała raport, w którym opublikowała szacunki produkcji...

W marcu 2014 roku Komisja Europejska wydała raport, w którym opublikowała szacunki produkcji brutto mięsa baraniego i koziego. Z danych wynika, że w bieżącym roku produkcja tych gatunków mięsa obniży się o 0,4% do 544 tys. ton, a w 2015 roku spadnie o dalsze 0,9% do 935 tys. ton – poinformowała FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W ubiegłym roku sprowadzono na teren krajów Wspólnoty o 4,9% więcej mięsa baraniego z Nowej Zelandii ze względu na wysoką podaż tego gatunku mięsa na tym rynku. Prognozy wskazują, iż w bieżącym roku przywóz mięsa owczego z Nowej Zelandii do państw Wspólnoty będzie prawdopodobnie mniejszy ze względu na spadek podaży jagniąt w tym kraju spowodowany niekorzystnymi warunkami klimatycznymi.
 
Na szacowane spadki import będzie miała wpływ także kontynuacja trendu zmiany ukierunkowania produkcji z mięsnej na mleczną, co wynika z wyższych cen mleka.
 
Z prognoz Komisji Europejskiej wynika, że w przyszłym roku produkcja mięsa owczego w Nowej Zelandii ponownie wzrośnie, co przyczyni się do zwiększonych dostaw baraniny na rynek unijny.
 
Obecnie eksport mięsa baraniego do krajów Wspólnoty kształtuje się nadal na niskim poziomie, jednak w ubiegłym roku wzrósł on aż o 50%, z czego 58% trafiło do Hongkongu.
 
Wysyłki żywca owczego z Unii będą utrzymywały się na podobnym poziomie w całym 2014 roku i wyniosą 34 tys. ton. Spodwodowane to będzie stabilnym popytem z Jordanii, Libii oraz Libanu.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową

  Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w zakresie przetwarzania produktów rybnych, chowu lub hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w ramach działania 5.4 "Przetwarzanie...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl