| Autor: redakcja11

Żywiec owczy z Australii trafi do Rosji

Według rosyjskiego nadzoru fitosanitarnego (Rosselkhoznadzor), Rosja oraz Australia uzgodniły świadectwa weterynaryjne, umożliwiające eksport australijskiego żywca owczego oraz koziego na rynek rosyjski.

Żywiec owczy z Australii trafi do Rosji

FAMMU/FAPA przypomina, że Australia jest jednym z krajów, na które Rosjanie nałożyli embargo dotyczące przywozu towarów rolno-spożywczych. Natomiast zakaz ten nie obejmuje żywych zwierząt.

W zeszłym roku Australijczycy wysłali do Rosji ponad 50 tys. sztuk bydła. Teraz pojawia się szansa na uruchomienie sprzedaży owiec i kóz na ten rynek. Warto podkreślić, że żywiec owczy oraz baranina nie są towarami, które Rosjanie sprowadzają w dużych ilościach.

Obecna polityka Kremla dąży jednak do rozwoju produkcji wszystkich gatunków mięsa, co ma spowodować zmniejszenie importu towarów mięsnych z zagranicy. Żywiec owczy z Australii posłuży zatem głównie do rozwoju produkcji owczarskiej w Rosji. Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!