| Autor: redakcja1

700 mln na handlu nielegalnym paliwem

Zorganizowana grupa przestępcza wyłudzała VAT podczas sprzedaży paliw płynnych w całym kraju. Wyliczenia Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku wskazują, że Skarb Państwa stracił ponad 700 mln zł. Zatrzymano 7 podejrzanych, trwa zabezpieczanie majątku pochodzącego z przestępstwa.

700 mln na handlu nielegalnym paliwem
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Białymstoku.

8 lutego 2017 r. funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Białymstoku we współpracy z funkcjonariuszami i pracownikami wywiadu skarbowego z UKS w Białymstoku zatrzymali 7 osób. Przeszukiwanych jest także kilkadziesiąt pomieszczeń i budynków. Są to zarówno miejsca zamieszkania osób podejrzanych, jak i prowadzenia działalności gospodarczej oraz przechowywania dokumentacji księgowej.

Trwa też zabezpieczenie majątku pochodzącego z przestępstwa.

Co zarzuca się podejrzanym

Zatrzymani usłyszą liczne zarzuty popełnienia przestępstw. Chodzi o zakładanie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą lub udziału w tej grupie oraz składania urzędowi skarbowemu deklaracji podatkowych, które zawierają nieprawdę co do wysokości podatku naliczonego podlegającemu odliczeniu bądź pomocnictwa do tego czynu. Prokuratora zarzuca także podejrzanym pranie brudnych pieniędzy.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokuratorzy podejmą decyzje w zakresie ewentualnego zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych.

Czytaj dalej na nastepnej stronie...


Tagi:
źródło: